Steyr TMP – австрійський відповідь на ізраїльський UZI

1600120120501010421У 1954 році, на основі проекту молодого ізраїльського офіцера Узіель Галя, був прийнятий на озброєння легендарний, в недалекому майбутньому, пістолет-кулемет Узі. Навіть серед людей, яким чужа збройова тематика, не знайдеться тих, хто не знає про цей інструмент війни. Однак з плином часу з’явилося безліч різних пістолетів, одним з яких, який посягнув на славу Узі є австрієць SteyrTMP. У 1992 році компанія SteyrMannlicher здійснила запуск у виробництво нову розробку – «Штейер». Цей автоматичний пістолет моментально отримав визнання серед різних спецпідрозділів. Для виготовлення корпусу і магазинів використовуються полімери синтетичного походження DCEF 1313, що забезпечують високу міцність і надійність, при цьому зберігаючи невелику вагу (1.3 кг). Автоматичний пістолет містить у своїй конструкції дві основні частини. У нижній частині є відведений ударно-спусковий механізм з трьома запобіжниками, а у верхній розташовується пружина повернення, затвор і дуло.

Працездатність самострілу забезпечується віддачею стовбура з коротким ходом, а його поворот реалізує функціонування механізму замикання. Стрільба може вестися як безперервними, так і одиночними чергами. Основний снаряд, який використовується в steyrtmp – класичний 9мм патрон парабелум. Темп стрільби тактичного автоматичного пістолета складає 850-900 пострілів в хвилину. Магазин випускається ємністю 15 або 30 патронів. Три використовуваних запобіжника сприяють підвищенню безпеки та контролю над зброєю. Перші два не дозволяють вистрілити в разі падіння пістолета-кулемета або якщо затвор був замкнений, а останній безпосередньо блокує курок до тих пір, поки не буде натиснуто спусковий гачок.

Модифікації та варіанти
Steyr за час життя пістолета були створені різні моделі і варіанти, часом відмінні від основного досить сильно. Однією з найвідоміших модифікацій є MP9, в якій до стандартного пістолета додається складаний в праву сторону приклад і планка Пикатинни. Інший, не менш популярною, є версія SPP. Серед основних відмінностей виділяється відсутність передньої рукояті і подовження ствола.

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *