Про ручну гранату РГД-33

13907844e2f4b2e5b17b95ab0e59bd22_XLРГД-33 – це ручна граната Дьяконова зразка 1933 року, виготовлена ​​в СРСР. За основу РГД-33 взята граната Рдултовского зразка 1914 року, яку широко застосовували в роки Першої світової війни. Граната РГД-33 є осколкової оборонно-наступальної гранатою. У ті часи РГД-33 мала якусь особливість – вона могла вибухати в грязі, води, снігу і так далі. Граната має жерстяної циліндричний корпус, який знизу і зверху закритий кришками. Кожна з кришок має в середині отвір, в яке вставлена ​​центральна трубка. Ця ж трубка виступає з дна корпусу приблизно на 8 мм, утворюючи при цьому пеньок з різьбленням. На цей пеньок при складанні нагвинчується рукоять гранати. У верхній кришці отвір закритий засувкою. Вибуховою речовиною ручної гранати РГД-33 є 140 грамів тротилу, який розміщений всередині корпусу. У просторі між вибуховою речовиною і корпусом розміщується в кілька шарів сталева стрічка з квадратної рискою для отримання осколкової маси. Для того, щоб посилити забійне дію гранати, на неї надягають оборонний чохол. Щоб полегшити розрив чохла, по його зовнішній поверхні робилися спеціальні насічки.

Відомо два типи чохлів: важкий (250г) і легкий (120-125г). Вага гранати РГД-33 без оборонного чохла становить же 500г. Довжина гранати РГД-33 разом з ручкою становить 19,1 см, а її діаметр – 52 мм. Вибуховою речовиною в даній гранаті був або тротил, або амонал (досить рідко).
Процедура, що передує використанню гранати, досить складна і примітивна. Спочатку необхідно звести пружину в рукоятці, після чого поставити гранату РГД-33 на запобіжник. Потім слід вкласти запал РГД-33, а перед тим як кинути, потрібно звільнити запобіжник на ручці. Завдяки помахом зовнішня частина рукояті разом з ударником зіскакувала з бойового взводу і здійснювала напруження капсуля запала. Запал горів приблизно 3,5-4 секунди. Максимальна дальність кидка коливалася в діапазоні 30-40 метрів. Граната РГД-33 була універсальною. Її можна було використовувати як в якості наступальної, так і оборонної. Використання або невикористання чохла визначало тип гранати. Іншими словами, це універсальна зброя.

Граната РГД-33 – досить складна граната як і виготовленні, так і використанні. Її технічні характеристики розрізнялися один від одного, що визначалося заводом-виробником. Пізніше вона була замінена більш простим і зручним – РГД-42.
Тактико-технічні характеристики гранати РГД-33
Тип: Ручна граната
Країна: СРСР
Конструктор: Дьяконов
Розроблено: в 1933 році
Маса, кг: 0,5 (без оборонного чохла)
Довжина, мм: 191 (без бойового взводу)
Діаметр, мм: 52
Вибухова речовина: тротил або амонал

Напишіть відгук

Ваша пошт@ не публікуватиметься. Обов’язкові поля позначені *